Hesap Oluştur

Iptal
X

Daha fazla göster

Pex Boru ve Ek Parça

Pex borular; kalorifer tesisatları, yerden ısıtma sistemleri ve soğuk su tesisatlarında güvenle kullanılır. Pex boruların kalitesi ve performansı yapılan testlerle kanıtlanmıştır. Diğer plastik ve metal borular ile kıyaslandığında Pex boruların avantajları ön plana çıkmaktadır.

Bileşenleri göster
Özlem ÖZER Özlem ÖZER Üst Yapı Ürün Müdürü Destek için lütfen iletişime geçiniz

Genel Bakış

Boru bileşimi

Wavin Pilsa Pex boruları Pex-b türünde olup Polietilen moleküllerinin bağlanma oranı minimum %65 dir. Pex-b üretim yöntemi en yaygın üretim şekli olup, borular üretim esnasında buhar kürüne tabi tutulmaktadır. Çapraz bağlama işlemi boruların içerisinden sıcak su geçirilerek yapılmaktadır.

Pex borularının avantajları

Enerji tasarrufu sağlar, hafiftir, kolay taşınır, kolaylıkla kesilir, bükülür, bağlantı yapılması kolaydır. Yüksek sıcaklıkda özelliğini kaybetmez, basınç altında rahat çalışır. Kokusuz ve hijyeniktir. Uzun ömürlü olup yüksek ısı iletkenliğine sahiptir.

Kullanım alanlar

Kalorifer tesisatları, yerden ısıtma sistemleri, sıcak ve soğuk su tesisatlarında, hidrofor ve şofben bağlantılarında, güneş enerjisi, havalandırma, soğutma sistemlerinde güvenle kullanılır.

Bu site çerezleri kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederek çerezlerin kullanımını kabul etmiş olursunuz. Katılıyorum
E-Posta bize